Feed Display

Nie określono adresu internetowego. Uzupełnij.

rss

Wystawa w Grodnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wojtek Bułhak   
Środa, 04 Listopad 2009 11:15

 

W Grodnie na Białorusi odbyła się w dniach 9 października - 1 Listopada br.wystawa zdjęć Jana Bułhaka. Powodem urządzenia wystawy był jubileusz 170-lecia fotografii.

Organizatorzy wystawy:

Konsulat RP w Grodnie i Grodzieńska Galeria Miejska,

Ekspozycja

Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć ok. 80 zdjęć z kolekcji p.  Bohdana Bułhaka - wnuka artysty i prof.  Krzysztofa Hejke, wykładowcy fotografii z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Fotografii w Łodzi. Wystawiono także oryginalne książki artysty poświęcone sztuce fotografiki "Estetyka światła" i "Fotografika" oraz wspomnienia z dzieciństwa: "Kraj lat dziecinnych" wydanych po polsku, białorusku i litewsku.  Na otwarciu wystawy obecni byli  Konsulowie RP w Grodnie p. Katarzyna Grzechnik i p. Jana Sroka, oraz dyr. Galerii p. Irina Silvanovicz.

"Tak się złożyło, że moja babcia dostała w prezencie kamerę i zechciała z niej korzystać. I jak to bywa w takich przypadkach, poprosiła męża, aby pokazał jej, jak ona działa. To się wydarzyło naprawdę, nie jest to legenda, historia jest całkowicie prawdziwa. I tak zaczęła się kariera Jana Bułhaka - od pierwszego amatorskiego zdjęcia z tego aparatu,  do zdjęć Warszawy, całkowicie zniszczonej w czasie wojny. Wykonał dziesiątki tysięcy zdjęć."
 
Bohdan Bułhak, na otwarciu wystawy

Relacje z otwarcia wystawy

Radio Racyja

Wolna Europa

Państwowa Agencja Informacyjna Biełta

Zmieniony: Piątek, 06 Listopad 2009 11:00